projekt: http://www.atcsites.com

PSIA STRONKA

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

Wiadomości Ogólne

Podstawowe Komendy

Rasy

Zanim Kupisz...

Imiennik

Psie Sporty

"Mój Pies" jest grzeczny

Choroby

Artykuły

Moi podopieczni

projekt: http://www.atcsites.com
szablon z http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

CZARNY TERIER ROSYJSKI


Kraj pochodzenia
Rosja
Wygląd
Pies dużego wzrostu, silny, odważny, nieufny wobec obcych, wytrzymały, cięty, pewny siebie, o kwadratowej budowie ciała, łatwo przystosowujący się do różnych warunków klimatycznych.
Wielkość
Wzrost: psy 68-74 cm, suki 66-72 cm.
Szata
Szorstka, twarda, gęsta i zwarta; na całym ciele ma długość 4-10 cm; na głowie długie włosy tworzą zwisające brwi, wąsy i brodę, na szyi i kłębie - grzywę, na kończynach sierść długa i gruba; podszerstek gęsty, mieki, dobrze rozwinięty
Maść
Czarna lub czarna z nieznaczną siwizną. Brunatne, szare lub łaciate umaszczenie, biała łata na podbródku, głowie, szyi, nogach, a także ślady podpalania są wadą.
Głowa
Odpowiednio długa (40% wysokości w kłębie). Proporcjonalna do masy ciała, umiarkowanie szeroka mózgoczaszka, z okrągłymi, ale niezbyt mocno kośćmi policzkowymi. Wystarczająco uwydatnione kości policzkowe. Czoło płaskie, przy czym przełom czołowo-nosowy wyraźny, lecz niezbyt głęboki. Linia czoła równoległa do grzbietu nosa. Kufa nieco krótsza od mózgoczaszki, mocna, w kształcie tępego klina. Broda i wąsy nadają kufie tępy, kwadratowy kształt.
Oczy
Niezbyt duże, ciemne, osadzone ukośnie, owalne. Powieki ciemne, suche i ciasno przylegające.
Uszy
Wysoko osadzone, nie za duże, trójkątne, załamane, ściśle przylegające przednią częścią do kości policzkowych. Zwisająca część uszu jest mocna, bez załamań i fałd.
Tułów
Klatka piersiowa qwalna w przekroju poprzecznym, długa, szeroka i głęboka o lekko wypukłych żebrach. Przedpiersie na wysokości mostka nieco przed stawem łokciowym. Głębokość powinna wynosić 46-47% wysokości w kłębie. Dolna linia znajduje się na wysokości łokci lub nieco poniżej. Brzuch umiarkowanie podkasany. Kłąb wyraźnie zaznaczony.
Kończyny przednie
Oglądane z przodu proste i równoległe względem siebie. Długie, ukośnie ustawione do łopatki, pod kątem 45 stopni. Ramię tworzy wraz z łopatką kąt 100-110 stopni. Ramię mocne i muskularne, przedramiona proste, mocne, średniej długości, równolegle ustawione. Łokcie przylegające do tułowia. Śródręcze krótkie, masywne. Długość przedniej kończyny do łokcia stanowi 53-54% wysokości psa w kłębie.
Kończyny tylne
Oglądane od tyłu proste i równoległe, ustawione nieco szerzej niż przednie. Biodra szerokie i muskularne. Kości udowe długie, ustawione lekko pochyło, pod kątem około 100 stopni. Podudzie długie, ustawione ukośnie. Kąt stawu kolanowego ok. 120 stopni. Stawy skokowe dobrze wyrażone, kąt stawu skokowego 120 stopni. Śródstopie masywne, umiarkowanej długości i prawie pionowo ustawione.
Ogon
Wysoko osadzony, mięsisty, kopiowany przy 3-5 kręgu. Noszony pod kątem ok. 45 stopni.


projekt: http://www.atcsites.com

opracowanie, treść: Agnieszka

szablony www